ADSP-21161NKCA-100 DSP IC Chip IC DSP CONTROLLER 32BIT 225MBGA integrated chip
HENKOSINO TECHNOLOGY CO.,LTD
Contact Now
Model Number : ADSP-21161NKCA-100
Payment Terms : D/A, T/T, Western Union
Delivery Time : 1-2 work days
Packaging Details : Tape & Reel (TR)
Package / Case : 225-BGA, CSPBGA
Mounting Type : Surface Mount
Packaging : Tray
Supplier Device Package : 225-CSPBGA (17x17)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS non-compliant
Voltage - I/O : 3.30V
Contact Now
Interface: Host Interface, Link Port, Serial Port
Moisture Sensitivity Level (MSL): 3 (168 Hours)
Voltage - Core: 1.80V
Series: SHARC®
Clock Rate: 100MHz
Base Part Number: ADSP-21161
Type: Floating Point
Other Names: ADSP-21161NKCA100 ADSP21161NKCA100
Non-Volatile Memory: External
On-Chip RAM: 128kB
Operating Temperature: 0°C ~ 85°C (TC)